Inauguracyjny remis. Klasa "Janika".

Podziałem punktów zakończył się pierwszy oficjalny mecz czerwono-czarnych w 2021 roku. Nasz zespół po ciekawym spotkaniu zremisował na inaugurację rundy wiosennej w Margoninie z miejscowym Leśnikiem 1:1 (1:0).

Oglądający pojedynek XVIII kolejki V ligi obejrzeli dwie różne połowy na co wpływ miał z pewnością silnie wiejący wiatr.

Pierwsza połowa bezsprzecznie należała do gospodarzy, którzy do przerwy powinni prowadzić różnicą trzech bramek. W bramce Huraganiści mieli jednak Sławomira Janickiego, który zasłużył na miano "Man of the match"!

"Janik" najpierw w 6' minucie obronił sytuację sam na sam, w 18' pierwszy rzut karny, a w 35' drugi.... Rywalom nie pomogła nawet zmiana "egzekutora", obie "11" w wyśmienitym stylu padły łupem naszego golkipera!

Huraganiści tylko raz zagrozili bramce Leśnika w pierwszej odsłonie. W 7' minucie strzał z okolic linii pola karnego Macieja Jakubka minimalnie minął słupek bramki gospodarzy. Czerwono-czarni mieli przede wszystkim spore problemy z "zaadoptowaniem" się do przygotowanego, ale nierównego boiska.

Po przerwie wreszcie "do pracy" wzięli się goście. Wyrównanie padło w 55' za sprawą Patryka Jóźwiaka, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na Łukaszu Maciejewskim. Chwilę później powinno być 2:1 dla HP. David Paku-Tshela minął bramkarza strzelił, a piłkę zmierzającą do siatki dotknął jeszcze Jakubek, który niestety był na spalonym.

Sytuacje, które powinny zakończyć się golem mieli jeszcze m.in. zmiennicy, czyli Mikołaj Witaszyk i Mateusz Chachuła, ale strzał pierwszego obronił bramkarz, a "lob" drugiego w ostatniej akcji meczu minimalnie minął bramkę zespołu z Margonina.

Warto wspomnieć, że debiut w seniorach ma za sobą wychowanek, 18-letni Maksymilian Janowski, który wyszedł w pierwszym składzie i grał do 70 minuty. Zadebiutowali również wspomniany Jakubek oraz Waldemar Tyliński.

Przebieg całego meczu obejrzeć można na profilu klubu na Facebook. Spotkanie transmitowane było na żywo (link).

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk (46' Waldemar Tyliński), Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski, Kacper Bienert - Dawid Ciążyński, Eryk Drożdżyński, Patryk Jóźwiak, Maciej Jakubek (63' Marcin Jędrzejczak), David Paku-Tshela (75' Mateusz Chachuła) - Maksymilian Janowski (70' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Ryszard Wierzbiński, Jakub Matusiak, Mikołaj Pluciński, Piotr Trepka. (gk)

XVIII kolejka ligowa: Leśnik Margonin - HURAGAN 1:1 (1:0)

• XVIII kolejka ligowa: Leśnik Margonin - HURAGAN 1:1 (1:0)