IV liga, IV liga Hu-ra-gan!

Wygrana 2:0 w Śmiłowie z Orkanem i porażka Pogoni Łobżenica w Gołańczy 3:4 spowodowała, że na trzy kolejki przed końcem sezonu piłkarze Huraganu zapewnili sobie pierwsze miejsce w ligowej tabeli i awans do IV ligi!

Tym samym po 3. sezonach przerwy czerwono-czarni wracają na 4-ligowe boiska, gdzie po reorganizacji sprzed paru lat obejmuje ona zasięgowo całą Wielkopolskę.

Huraganiści spodziewali się trudnej przeprawy na boisku rywala, który pomimo walki o utrzymanie na własnym boisku jest bardzo groźny. Potwierdzeniem tego faktu było to, że w tym roku u siebie rywale jeszcze nie przegrali. W pierwszej połowie poza jedną sytuacją w której arbiter nie uznał gola Pawła Piceluka, żadna z drużyn nie stworzyła groźniejszej sytuacji. Po przerwie mecz się trochę "rozbujał".

Rywale raz poważnie, nawet bardzo zagrozili bramce Macieja Duszyńskiego. W 60' w minucie ostatnim momencie piłkę spod nóg napastnika rywali Mateusza Tetery w sytuacji sam na sam na rzut rożny wybił Kacper Bienert

W 70' oko w oko z bramkarzem znalazł się Piceluk, który został jednak nieprawidłowo zatrzymany przez rywala za co ukarany został czerwoną kartkę. Mecz rozstrzygnął się w dwie minuty. W 80' minucie prowadzenia dał Bartosz Żołądkiewicz, a chwilę później było 2:0 po akcji Dawida Ciążyńskiego.

Ostatecznie Huraganiści zasłużenie wygrali na trzeba przyznać sympatycznym terenie w Śmiłowie. Po kilku minutach po zakończeniu meczu stało się faktem, że zagramy w przyszłym sezonie w IV lidze co wprawiło w euforię wszystkich obecnych czerwono-czarnych na obiekcie rywala!

Skład: Maciej Duszyński - Daniel Brylewski, Maciej Ratajski, Łukasz Maciejewski (62' Jakub Matusiak), Kacper Bienert - Marcin Jędrzejczak (72' David Paku-Tshela), Bartosz Żołądkiewicz (82' Mikołaj Witaszyk), Maciej Jakubek (60' Patryk Jóźwiak), Eryk Drożdżyński (83' Ryszard Wierzbiński), Dawid Ciążyński (85' Mateusz Chachuła) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Mikołaj Słomczewski, Marcin Pająk. (gk)

XXXIII kolejka ligowa: Orkan Śmiłowo - HURAGAN 0:2 (0:0)

• XXXIII kolejka ligowa: Orkan Śmiłowo - HURAGAN 0:2 (0:0)