Kolejny weekend młodzieżowego grania za nami

Kolejny weekend młodzieżowego grania za nami

Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w ostatni weekend zespoły Akademii Huraganu. Poniżej tradycyjnie raport z piłkarskich boisk obejmujący wyniki naszych drużyn.

Piątek to początek weekendu i już tradycyjnie tego dnia rozpoczęła się w Pobiedziskach piłkarska karuzela. W miniony weekend drużyną inaugurującą rozgrywki był zespół trampkarza. Trzeba uczciwie przyznać, że takie rozpoczęcie weekendu nie zdarza się zbyt często. Drużyna Huraganu na stadionie miejskim w Pobiedziskach podejmowała zespół Fary Pelikana Żydowo.

Tym razem o gościnności czerwono-czarnych nie może być mowy. Huraganiści rozbili przeciwników 10:0 (4:0) całkowicie kontrolując boiskowe wydarzenia. Cały zespół zasłużył na słowa uznania a bramkami w tym meczu podzielili się: Borys Budzyński (4), Tytus Grabski (2), Ksawery Ochowiak, Jakub Maciejewski, Michał Krawiec i Krzysztof Monderek.

W sobotę do rywalizacji przystąpiły dwie kolejne drużyny HP. Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy ekipy młodzika, którzy w obecnych rozgrywkach nie stracili choćby punktu. Nie inaczej było i tym razem, zespół po raz kolejny w tym sezonie zainkasował komplet punktów pokonując przy Kiszkowskiej 7 drużynę Victorii Września 4:2 (2:1). O sukcesie naszych reprezentantów zdecydowała dobra organizacja gry defensywnej oraz skuteczność pod bramką rywali. Bramki dla naszego teamu strzelali: Marcel Hoffmann (3) i Dominik Kuźniarek.

Sobotnie zmagania zakończył nieudany niestety występ drużyny juniora. W wyjazdowym spotkaniu zespół mierzył się z głównym kandydatem do awansu drużyną Poznańskiej 13 Poznań. Młodzi poznaniacy pokonali czerwono-czarnych 15:1 (3:1) a honorowe trafienie w tym spotkaniu zaliczył Kryspin Kaźmierczak. Z naszego punktu widzenia mecz, o którym trzeba jak najszybciej zapomnieć.

Na zakończenie weekendu w roli organizatora i gospodarza turnieju pod patronatem Wielkopolskiego ZPN wystąpił zespół żaka. Najmłodszy zespół Akademii mierzył się z drużynami Mieszka Gniezno, LPFA Łubowo oraz PS Gniezno. Mimo niezbyt sprzyjającej aury we wszystkich spotkaniach turnieju widać było wolę walki, chęć zwycięstwa i prawdziwy hart ducha. Dlatego serdeczne gratulacje należą się wszystkim uczestnikom zawodów.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

 powrót

Podobne Newsy