Korona z patentem na Huragan

Pierwszej ligowej porażki na własnym boisku w tym roku w rozgrywkach ligowych doznali piłkarze Huraganu. W minioną sobotę czerwono-czarni przegrali 0:1 (0:1) z walczącą o utrzymanie Koroną Piaski.

HP nadal zajmuje w ligowej tabeli 5. miejsce.

Niespełna 3 tygodnie temu piłkarze z Piasków również gościli w Pobiedziskach. Wówczas zespół spod Gostynia wygrał 3:1 w meczu Wielkopolskiego Pucharu Polski. Tym samym Koroniarze dwukrotnie zrewanżowali się ekipie z Pobiedzisk za jesienną porażką na własnym terenie 0:1.

Sobotni mecz mógł podobać się kibicom na trybunach, szczególnie w drugiej połowie. Otwarte spotkanie przyniosło sporą ilość sytuacji bramkowych, lecz do bramki piłka wpadła tylko raz.

W 31' minucie po błędzie naszej defensywy, akcję sam na sam mieli rywale, ale na rzut rożny wybił piłkę Sławomir Janicki. Niestety stały fragment gry dał Koronie prowadzenie, którego nie oddali do końca.

W pierwszej odsłonie bliski szczęścia po stronie HP był Jakub Matusiak i Dawid Ciążyński. Strzał głową pierwszego minął poprzeczkę rywali, a drugiego z trudem wybronił golkiper rywali. Ze strony przeciwników najgroźniej było w 38' minucie, ale ponownie Janicki stanął na wysokości zadania.

Druga odsłona meczu to zdecydowana optyczna przewaga HP. W pierwszym kwadransie Pobiedziszczanie czterokrotnie zagrozili bramce gości, lecz trzykrotnie głową w dobrych sytuacjach nie trafił Mikołaj Witaszyk, a strzał Łukasza Maciejewskiego obronił bramkarz Korony Arkadiusz Michałowicz.

Zespół trenera Michała Roszaka mógł w 65' minucie podwyższyć prowadzenie, lecz z bliskiej odległości przestrzelił jeden z Koroniarzy. Od 83' minuty po drugiej żółtej kartce dla Jakuba Reraka przeciwnicy grali w 10.

W 85' bliski zdobycia gola głową był Maksymilian Janowski, lecz jego nieczysty strzał głową minął bramkę przyjezdnych. Arbiter przedłużył mecz o pięć minut, lecz wynik nie uległ już zmianie.

Warto podkreślić, że w kadrze HP na ten mecz znalazł się trener bramkarzy 52-letni Jacek Przybylski m.in. mistrz Polski z Lechem Poznań z sezonu 1992/93.

Skład: Sławomir Janicki - Piotr Trepka, Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Łukasz Maciejewski - Dawid Ciążyński, Marcin Jędrzejczak, Ryszard Wierzbiński, Patryk Jóźwiak (68' Maksymilian Janowski), David Paku-Tshela (68' Kacper Bienert) - Mikołaj Witaszyk (78' Maciej Jakubek). Ponadto w kadrze: Jacek Przybylski, Olivier Strosin, Mateusz Chachuła, Marcin Jesionkowski, Mateusz Kozłowski. (gk)

XXX kolejka ligowa: HURAGAN - Korona Piaski 0:1 (0:1)

• XXX kolejka ligowa: HURAGAN - Korona Piaski 0:1 (0:1)