Młodziki mistrzami, trampkarze wicemistrzami swoich grup

Młodziki mistrzami, trampkarze wicemistrzami swoich grup

Ostatnia pełna seria gier pobiedziskiej młodzieży za nami. W mijających dniach sympatycy Akademii Huraganu Pobiedziska na brak sportowych emocji nie mogli narzekać.

Poniżej tradycyjnie przegląd weekendowego graniu w wykonaniu czerwono-czarnych.

Jako pierwsza na placu gry zameldowała się drużyna młodzika, która w piątkowe popołudnie udała się na ciężki mecz do Gniezna z miejscowym Mieszkiem. Skalę trudności tego spotkania niech obrazuje fakt, że spotkały się zespoły lidera (Huragan) i vice-lidera (Mieszko) rozgrywek. W tym hitowym starciu górą okazali się gospodarze, którzy zwyciężyli 3:1 (1:1) honorowe trafienie dla naszej ekipy zaliczył Dominik Kuźniarek. Pomimo porażki zespół zachował pozycję w tabeli mając do rozegrania jeszcze zaległe spotkanie z drużyną z Witkowa.

Najwięcej gry na przełomie tygodnia miał zespół juniora, który w tym okresie rozegrał dwa spotkania kończące rozgrywki ligowe w tej rundzie. Pierwsze z nich przypadło na sobotnie przedpołudnie kiedy to zespół udał się do Środy Wielkopolskiej na mecz z miejscową SP Gol. Opisując ten mecz wystarczy wspomnieć, iż najjaśniejszą postacią w naszej drużynie był bramkarz Norbert Olejniczak, a potwierdzeniem tego była 64 min. spotkania, w której obronił on rzut karny. Z obowiązku należy odnotować wynik rywalizacji 6:0 (3:0) dla naszych rywali.

Zupełnie inny obraz gry w wykonaniu juniorów mogliśmy obserwować w poniedziałkowe późne popołudnie, kiedy to na Kiszkowską 7 zawitał zespół Lidera Swarzędz. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy to sceneria rozgrywania zawodów (mecz rozgrywany był przy sztucznym oświetleniu) czy też inny czynnik wpłynął na to, że gra huraganistów w ogóle nie przypominała tej z sobotniej potyczki. Po ciekawym spotkaniu obfitującym w wiele składnych akcji drużyna zwyciężyła 4:1 (1:1). Bez wątpienia ozdobą meczu był gol autorstwa Dominika Woźniaka a pozostałe bramki dla HP strzelali Kryspin Kaźmierczak (2) i Dominik Pawlak.

Również ostatnie spotkanie w tej rundzie rozgrywek zaliczył zespół trampkarza, który w niedzielę podejmował na własnym obiekcie drużynę MKS Trzemeszno. Nasi reprezentanci prezentując duże umiejętności indywidualne oraz wysoki poziom gry zespołowej pewnie zwyciężyli 4:1 (2:1) a bramki w meczu strzelali: Borys Budzyński (2), Jakub Maciejewski i Krzysztof Monderek.

W sobotę w Święto Niepodległości drużyna orlików udała się do Gniezna na turniej organizowany pod patronatem Prezydenta Gniezna. W turnieju brało udział 10 zespołów z rocznika 2013 i młodszych. Czerwono-czarni udali się reprezentacją rocznika 2014. Huraganiści zakończyli zawodu na drugim miejscu.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

 powrót

Podobne Newsy

 • Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii
  21 maja 2024 r.
  Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii

  W miniony weekend odbyła się 6. już kolejka ligowa rundy wiosennej wśród zespołów młodzieżowych Huraganu Pobiedziska.
  Tym samym rozpoczęły się mecze rewanżowe, co zwiastuje, że rozgrywki ligowe zmierzają ku rozstrzygającej fazie!

  więcej 
 • Ligowe zmagania Akademii
  14 maja 2024 r.
  Ligowe zmagania Akademii

  W minioną niedzielę zakończyły się zmagania zespołów młodzieżowych Akademii Huraganu Pobiedziska, w ramach 5. kolejki ligowej rundy wiosennej sezonu 2023/2024. W ten weekend w rozgrywkach brały udział wszystkie zespoły młodzieżowe, z wyłączeniem zespołu Orlika.

  więcej 
 • Podsumowanie długiego weekendu Akademii
  9 maja 2024 r.
  Podsumowanie długiego weekendu Akademii

  Dopiero wczoraj zakończyła się 4. kolejka ligowa rundy wiosennej sezonu 2023/2024 w wykonaniu zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska. Z uwagi na weekend majowy kolejka była rozciągnięta od 30 kwietnia aż do 8 maja.

  więcej