Nie łatwo, ale przyjemnie!

W piątkowy wieczór, dokładnie o godzinie 19:00 na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach Huraganiści podejmowali zespół Victorii Ostrzeszów.

Pobiedziszczanie wygrali po trudnym meczu 2:0 (1:0).

Potwierdziło się, że drużyna z 17-tysięcznego Ostrzeszowa pomimo dopiero osiemnastego miejsca w tabeli potrafi mocno postawić się wyżej notowanym rywalom. W ostatnich tygodniach przekonały się o tym zespoły Olimpii Koło (wygrana Victorii 1:0), Mieszka Gniezno (4:0) i Iskry Szydłowo (3:3).

Pierwsza część meczu była raczej spokojna. Najlepszą okazję na bramkę dla HP miał w 24' minucie Paweł Piceluk, który bliski był pokonania bramkarza rywali, lecz zabrakło decyzji o strzale na bramkę. Wynik meczu w 35' minucie otworzył bardzo ładnym uderzeniem z ok. 18 metrów David Paku-Tshela.

Po przerwie nie mający nic do stracenia Ostrzeszowianie ruszyli do ataku stwarzając sobie kilka sytuacji po których mogła paść bramka wyrównująca. Na nieszczęście rywali, albo nie trafiali w bramkę, albo na posterunku był Sławomir Janicki.

Druga część meczu była bardzo otwarta i obfitowała w dużą ilość sytuacji bramkowych przez co mogła podobać się dość liczenie zgromadzonym kibicom w Pobiedziskach. Huraganiści mogli podwyższyć prowadzenie po akcjach Dawida Ciążyńskiego, Mikołaja Witaszyka czy dwukrotnie sytuacji sam na sam Maksymiliana Janowskiego.

Wynik meczu ustalił w 80' minucie Paweł Piceluk po ładnej akcji i drugiej asyście tego dnia kapitana HP Patryka Jóźwiaka. W czwartej minucie doliczonego czasu gry goście nie wykorzystali rzutu karnego. Michał Mazurek nie zdołał pokonać "Janika", który obronił uderzenie zawodnika rywali.

Skład: Sławomir Janicki - Piotr Trepka (88' Mateusz Kozłowski), Maciej Ratajski, Jakub Matusiak, Łukasz Maciejewski (64' Kacper Bienert) - Dawid Ciążyński (86' Marcin Jesionkowski), Bartosz Żołądkiewicz (82' Filip Szkutnik), Ryszard Wierzbiński (75' Maksymilian Janowski), Patryk Jóźwiak, David Paku-Tshela (64' Mikołaj Witaszyk) - Paweł Piceluk. Ponadto w kadrze: Krzysztof Chmielewski. (gk)

XXVIII kolejka ligowa: HURAGAN - Victoria Ostrzeszów 2:0 (1:0)

• XXVIII kolejka ligowa: HURAGAN - Victoria Ostrzeszów 2:0 (1:0)