Odnowiciel na 100-lecie dla HP

Odnowiciel na 100-lecie dla HP

17 marca 2024 roku, po raz 13 w historii miasta Pobiedziska zostały przyznane najwyższe w gminie odznaczenia (nagrody specjalne) statuetki Odnowiciela, ustanowione i przyznawane po raz pierwszy w 2007 roku z okazji 750-lecia nadania praw miejskich dla miasta Pobiedziska.

Przypomnijmy, że pierwszą laureatką była wieloletnia dyrektor szkoły w Pobiedziskach Pani Irena Kosmowska. Kolejnymi wyróżnionymi w następnych latach byli: arcybiskup ks. Henryk Muszyński, Andrzej Horbik, Stanisław Kwiatkowski, Edward Gołębiewski, Witold Borucki, instytucja Pobiedzisko-Gośliński Bank Spółdzielczy, Jacek Grzeczka, Krzysztof Krygier, Tadeusz Panowicz, a w 2019 roku Andrzej Bręczewski.

Po czteroletniej przerwie, tegorocznymi laureatami zostali wieloletnia dyrektor przedszkola w Pobiedziskach p. Jolanta Łakomska-Wilczyńska oraz po raz drugi w historii instytucja (stowarzyszenie) Miejsko-Gminny Klub Sportowy Huragan Pobiedziska.

Uroczystość, która odbyła się ostatniej niedzieli w Pobiedziskim Domu Kultury zgromadziła m.in. wielu byłych i zasłużonych dla klubu działaczy, piłkarzy oraz osób związanych przez ostatnie lata z Huraganem. Z rąk burmistrza Miasta i Gminy Pobiedziska p. Ireneusza Antkowiaka oraz przewodniczącego rady Miasta i Gminy Pobiedziska p. Józefa Czerniawskiego, statuetkę Odnowiciela odebrał Prezes zarządu stowarzyszenia MGKS Huragan, p. Grzegorz Krawczyk wraz z członkiem zarządu, trenerem i byłym prezesem p. Andrzejem Ritterem.

Podziękowań i owacji za otrzymanie najważniejszej nagrody w gminie oraz 100- letnie działanie klubu Huragan i sławienie w ten sposób miasta i gminy Pobiedziska nie było końca.

Prezes w imieniu zarządu, pogratulował p. Jolancie za wybitne osiągnięcie. Podziękowania za wyróżnienie padły również do zgromadzonych m.in. burmistrza i przewodniczącego, radnych miasta i gminy jak również wszystkich zgromadzonych gości.

Po oficjalnym wręczeniu nagród odbył się koncert p. Joanny Dark, a po występie nastąpiło wiele miłych rozmów i kolejnych gratulacji przy poczęstunku, pysznej kawie i słodkościach. (mw)

 • Odnowiciel na 100-lecie dla HP
 • Odnowiciel na 100-lecie dla HP
 • Odnowiciel na 100-lecie dla HP
 • Odnowiciel na 100-lecie dla HP
 • Odnowiciel na 100-lecie dla HP
 • Odnowiciel na 100-lecie dla HP
 • Odnowiciel na 100-lecie dla HP
 • Odnowiciel na 100-lecie dla HP
 powrót

Podobne Newsy

 • Trójmecz awansów na 100-lecie Huraganu
  26 czerwca 2024 r.
  Trójmecz awansów na 100-lecie Huraganu

  W sobotę 29 czerwca z okazji 100-lecia istnienia klubu zostanie rozegrany towarzyski trójmecz awansów. W meczach każdy z każdym zagrają drużyny złożone w większości z zawodników, którzy w ostatnich 25. latach prezentując barwy Huraganu, zdobyli mistrzostwo ligi uzyskując awans do III lub IV ligi.

  więcej 
 • 10. mistrzostwo ligi w historii klubu!
  30 czerwca 2021 r.
  10. mistrzostwo ligi w historii klubu!

  Ze względu na bardzo krótką przerwę między sezonami za chwilę zaczniemy emocjonować się okresem przygotowawczym, a już za niecały miesiąc rozgrywkami ligowymi.

  Jednak jeszcze przez jakiś czas wracać będziemy do zakończonego już sezonu 2020/21 w którym piłkarze seniorów wygrali swoją grupę i wywalczyli awans do IV ligi!

  więcej 
 • Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Zawisza Bydgoszcz (17.06.2001)
  17 czerwca 2021 r.
  Przeżyjmy to jeszcze raz! HURAGAN - Zawisza Bydgoszcz (17.06.2001)

  Ostatnie punkty zdobyte walkowerem nie dały utrzymania. III liga sezonu 2000/2001 była wówczas jak już pisaliśmy bardzo silna. Ani wcześniej ani później (w dzisiejszej II lidze) w normalnym czasie nie grało w jednej grupie aż 21 drużyn...

  Udało się wyprzedzić tylko cztery ekipy... a do utrzymania zabrakły zaledwie dwa punkty...

  więcej