Pierwsze ligowe "granie" młodzieży

Pierwsze ligowe "granie" młodzieży

Nasze zespoły, grające o punkty w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej nie zaliczą początku rundy wiosennej do udanych. Drużyny trampkarzy i młodzików rywalizujące w pierwszej lidze okręgowej przegrał swoje mecze.

Bolesny wyjazd do Wrześni zaliczyli trampkarze, którzy ulegli gospodarzom aż 8:1. Szczególnie trudne okazały się minuty między 8. a 16., w których padły 3 bramki. Po trudnym początku meczu było niezwykle ciężko nawiązać walkę z lepiej zorganizowanym zespołem z Wrześni. Gola honorowego dla HP zdobył Dominik Pawlak trenujący na co dzień z drużyną młodzików. Był to już drugi ligowy pojedynek trampkarzy, którzy po awansie rywalizują w pierwszej lidze.

W drugim meczu, zaliczanym do klasyfikacji punktowej, młodziki mierzyli się z Błękitnymi Psary Polskie. Młodzi Huraganiści podobnie jak trampkarze rozgrywali swój mecz na wyjeździe i podobnie jak w przypadku starszych kolegów kluczowy dla przebiegu meczu okazał się bardzo krótki przedział czasowy. Konkretnie było to 5 minut, pomiędzy 9. a 14. minutą spotkania, kiedy padły 3 bramki. Niestety i w tym przypadku nie udało nam się nawiązać równorzędnej walki i ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 4:0.

W zupełnie innych nastrojach wiosnę powitali orlicy, którzy w sobotę rozegrali turniej WZPN w Gnieźnie. Zawodnicy, podobnie jak miało to miejsce na jesień w zdecydowanej większości podejmowali liczne próby gry 1x1, doskonaląc tym samym elementy szlifowane podczas zajęć treningowych. Nasz zespół wypadł bardzo pozytywnie i już nie możemy doczekać się kolejnej okazji do gry.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts)

 powrót

Podobne Newsy

 • Podsumowanie weekendu Akademii
  27 maja 2024 r.
  Podsumowanie weekendu Akademii

  Wczoraj zakończyła się 7. kolejka ligowa w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024. Dla najmłodszych zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska w kategorii Żaka oraz Skrzata był to ostatni weekend rozgrywek zorganizowanych pod szyldem WZPN w tym sezonie.

  więcej 
 • Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii
  21 maja 2024 r.
  Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii

  W miniony weekend odbyła się 6. już kolejka ligowa rundy wiosennej wśród zespołów młodzieżowych Huraganu Pobiedziska.
  Tym samym rozpoczęły się mecze rewanżowe, co zwiastuje, że rozgrywki ligowe zmierzają ku rozstrzygającej fazie!

  więcej 
 • Ligowe zmagania Akademii
  14 maja 2024 r.
  Ligowe zmagania Akademii

  W minioną niedzielę zakończyły się zmagania zespołów młodzieżowych Akademii Huraganu Pobiedziska, w ramach 5. kolejki ligowej rundy wiosennej sezonu 2023/2024. W ten weekend w rozgrywkach brały udział wszystkie zespoły młodzieżowe, z wyłączeniem zespołu Orlika.

  więcej