W Lesznie tylko remis

W Lesznie tylko remis

Przed tygodniem remis w starciu z Kotwicą Kórnik mógł cieszyć, jednak punkt w sobotnim wyjazdowym starciu z Polonią już mniej. Choć warto uszanować kolejną zdobycz punktową.

W Lesznie w XX kolejce ligowej Huraganiści zremisowali 1:1 (0:1).

Stwierdzenie "tylko remis" swoje odniesienie ma przede wszystkim do pierwszej połowy, a dokładniej kilku niewykorzystanych dogodnych sytuacji. Warto na wstępie również podkreślić, że silny wiatr w pierwszej odsłonie pomagał czerwono-czarnym, a w drugiej gospodarzom.

Już w 19' minucie i rzucie rożnym było 1:0 dla HP. Debiutanckiego gola w Huraganie w oficjalnym meczu zaliczył 19-letni Mykhailo Mazur. Później trzykrotnie kapitalnie w bramce zachował się golkiper miejscowych Jędrzej Dorynek, dzięki któremu Poloniści do przerwy przegrywali tylko jednym golem. Najpierw uprzedził Kubę Januszewicza w sytuacji sam na sam, później silny strzał przy słupku Piotra Trepki wybił na rzut rożny, a strzał z rzutu wolnego Bartosza Żołądkiewicza instynktownie odbił przed siebie...

Po przerwie groźniejsi byli już gospodarze, którzy największe zagrożenie stwarzali po... wrzutach z autu jednego z "wyspecjalizowanych" w tym elemencie gry zawodnika oraz rzutach rożnych. Gol padł jednak po pięknym strzale Michała Skrzypczaka z ok. 18-20 metrów.

W drugiej odsłonie Pobiedziszczanie również stworzyli sobie kilka okazji do podwyższenia prowadzania lub ponownego jego objęcia, lecz niestety zabrakło przede wszystkim skuteczności...

Ostatecznie pojedynek z sąsiadem w ligowej tabeli Polonią Leszno podobnie jak jesienią w Pobiedziskach zakończył się podziałem punktów. Należy podkreślić, że był to szósty kolejny ligowy mecz HP bez porażki.

Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne tutaj. (gk)

 • XX kolejka ligowa: Polonia Leszno - HURAGAN 1:1 (0:1)
 • XX kolejka ligowa: Polonia Leszno - HURAGAN 1:1 (0:1)
 • XX kolejka ligowa: Polonia Leszno - HURAGAN 1:1 (0:1)
 • XX kolejka ligowa: Polonia Leszno - HURAGAN 1:1 (0:1)
 • XX kolejka ligowa: Polonia Leszno - HURAGAN 1:1 (0:1)
 • XX kolejka ligowa: Polonia Leszno - HURAGAN 1:1 (0:1)
 powrót

Podobne Newsy

 • Niemożliwe nie istnieje 2...
  28 maja 2024 r.
  Niemożliwe nie istnieje 2...

  Mówią, że nic dwa razy się nie zdarza... Niestety niespełna dwa tygodnia po porażce w Poznaniu z Wiarą gdzie dwie bramki dla rywali padły w samej końcówce meczu czerwono-czarni w analogiczny sposób przegrali w minioną sobotę w Kórniku z Kotwicą...

  więcej 
 • Domowe przełamanie
  19 maja 2024 r.
  Domowe przełamanie

  Po dwóch poprzednich meczach na swoim stadionie w którym czerwono-czarni musieli uznać wyższość rywali, tym razem to wreszcie Huraganiści zeszli do szatni wygrani!

  Huragan pokonał w XXVIII kolejce LKS Gołuchów 3:1 (2:0) i po wpadkach Nielby i Lipna zrównał się z rywalami zdobyczą punktową.

  więcej 
 • Niczym Polska z Mołdawią...
  2 maja 2024 r.
  Niczym Polska z Mołdawią...

  Drugą porażkę z rzędu na własnym boisku zanotowali piłkarze Huraganu... Tym razem na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach wygrała Ostrovia Ostrów Wielkopolski. Goście pokonali HP 2:1 choć do przerwy prowadzili czerwono-czarni. Była to XXVI ligowa kolejka. 

  więcej