Pierwszy tegoroczny komplet punktów

W roli gospodarza, ale na boisku w Trzemesznie przyszło rywalizować czerwono-czarnym w drugiej wiosennej ligowej kolejce. Huraganiści pokonali 2:0 (0:0) Lechitę Kłecko, zainkasowali komplet punktów i obronili fotel lidera.

Nasz zespół nadal przewodzi w ligowej tabeli z przewagą dwóch punktów nad Polonią Chodzież.

Do przerwy pomimo zdecydowanej przewagi podopiecznych trenera Pawła Kutyni i kilku klarownych sytuacji bramki nie padły. M.in. w poprzeczkę trafił Łukasz Maciejewski, a Maksymilian Janowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam z golkiperem rywali.

Zespół Lechity nastawiony przede wszystkim na obronę własnej bramki w całym meczu oddał jeden niecelny strzał w 86' minucie meczu.

Gola dającego prowadzenie w 60' minucie zdobył Patryk Jóźwiak, który pewnie wykorzystał rzut karny podyktowany po faulu na  Marcinie Jędrzejczaku. Okazje na podwyższenie wyniku mieli wprowadzeni w drugiej połowie m.in. David Paku-Tshela czy Mikołaj Witaszyk, lecz zabrakło celności i skuteczności.

W 90' minucie drugiego gola z rzutu karnego (po faulu na Paku) zdobył Jóźwiak tym samym ustalając wynik meczu. Było to szóste trafienie naszego kapitana w tym sezonie.

Skład: Sławomir Janicki - Marcin Pająk (70' Piotr Trepka), Łukasz Maciejewski, Maciej Ratajski, Kacper Bienert - Dawid Ciążyński (60' David Paku-Tshela), Eryk Drożdżyński, Patryk Jóźwiak, Maciej Jakubek (46' Bartosz Żołądkiewicz), Marcin Jędrzejczak - Maksymilian Janowski (46' Mikołaj Witaszyk). Ponadto w kadrze: Maciej Duszyński, Ryszard Wierzbiński, Jakub Matusiak, Mateusz Chachuła, Waldemar Tyliński. (gk)

XIX kolejka ligowa: HURAGAN - Lechita Kłecko 2:0 (0:0)

• XIX kolejka ligowa: HURAGAN - Lechita Kłecko 2:0 (0:0)