Po XXII kolejkach ponownie Huragan liderem!

Trzy punkty z ciężkiego terenu z Łobżenicy do Pobiedzisk w sobotę przywieźli Huraganiści. Czerwono-czarni pokonali miejscową Pogoń 1:2 (0:1) i awansowali na pierwsze miejsce w tabeli IV ligi gr. wielkopolskiej.

Mecze w znanej dobrze Huraganowi z gry na piątoligowych boiskach Łobżenicy nigdy nie należały do łatwych, choć czerwono-czarni nigdy na terenie rywala nie przegrali. Tym razem, również HP nie dał się ograć i zainkasował komplet punktów.

Pod bramką rywali groźnie było w minutach w 18' i 23', lecz Pobiedziszczanom zabrakło wykończenia. Ze strony Pogoni najgroźniej było w  17' minucie, kiedy to dobrze  w bramce spisał się Sławomir Janicki.

Wynik otworzył w 36' z rzutu karnego po zagraniu ręką piłki przez rywala Tomasz Neumann, który z tego elementu gry zdobył trzeciego gola w tym sezonie. Chwilę wcześniej z linii bramkowej po strzale Marcina Jędrzejczaka piłkę na rzut rożny wybił jeden z defensorów miejscowych.

Zaraz po przerwie bliski szczęścia był Alan Majerski, ale jego strzał trafił w boczną siatkę bramki gospodarzy. Drugą bramkę w 76' minucie zdobył wprowadzony minutę wcześniej na boisko Jakub Różewicz. Było to piąte trafienie "Róży" w tym sezonie, a pierwsze od połowy września minionego roku.

Kiedy wydawało się, że nic złego się już nie wydarzy Pogoń w 82' minucie zdobyła gola kontaktowego. Końcówka była nerwowa, lecz ostatecznie ekipa z powiatu złotowskiego poważniej nie zagroziła bramce drużyny z Pobiedzisk. Z kolei w doliczonym czasie gry w słupek trafił Majerski.

Ostatecznie podopieczni trenera Damiana Ludwiczaka zaliczyli piętnaste zwycięstwo w tym sezonie. Czerwono-czarni wykorzystali potknięcie rywali co pozwoliło wrócić na pozycję lidera tabeli.

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Łobżenicy była Cukiernia Grzeczka. Przypomnijmy, że najlepsza cukiernia w regionie wspiera zawsze swoimi wyrobami Huraganistów podczas meczów domowych i wyjazdowych! Dziękujemy naszemu wieloletniemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Szersza fotorelacja przygotowana przez Sobieszkou Fotografia dostępna będzie na klubowym profilu na facebook. Składy, statystyki oraz szczegóły meczowe dostępne są tutaj. (gk)

XXII kolejka ligowa: Pogoń Łobżenica - HURAGAN 1:2 (0:1)

• XXII kolejka ligowa: Pogoń Łobżenica - HURAGAN 1:2 (0:1)