Zapowiedź - sobota, 16:00, Pogoń Łobżenica - HURAGAN

Zapowiedź - sobota, 16:00, Pogoń Łobżenica - HURAGAN

Po zakończeniu pucharowej przygody już jutro kolejne tym razem ligowe emocje. W sobotę o godzinie 16 w oddalonej ponad 100 km od Pobiedzisk Łobżenicy, Huragan zmierzy się z miejscową Pogonią. Będzie to już XXII kolejka rozgrywek IV ligi grupy wielkopolskiej.

Na Stadionie Miejskim w Łobżenicy spotkają się zamykająca ligową tabelę Pogoń z wiceliderem Huraganem Pobiedziska. Po ostatniej wygranej na własnym stadionie z Tarnovią Tarnowo Podgórne 2:1 (zwycięska bramka Aleksa Silskiego w 91' minucie), tym razem po raz drugi tej wiosny Huragan zaliczy mecz wyjazdowy.

W obecnym sezonie Pogoń po 21 rozegranych spotkaniach zajmuje ostatnie 18. miejsce w tabeli. W zeszłym tygodniu uległa przed własną publicznością Victorii Września aż 0:3. W pierwszych dwóch kolejkach wiosny także musiała uznać wyższość rywali kolejno Lipna Stęszew oraz Polonii Leszno. Pogoń w trwającym sezonie wygrała 3 spotkania wszystkie u siebie z czego dwa w pierwszych trzech kolejkach jesiennych ( z Jarotą Jarocin i Polonią Leszno) ostanie również jesienią w 16. kolejce z Kotwicą Kórnik 3:1 . Trzy mecze zremisowała z tego jeden u siebie z Polonią Chodzież w pozostałych 17 przegrała (7 u siebie).

Ostanie spotkanie ligowe Huraganu z Pogonią  rozegrano 26 sierpnia ubiegłego roku w Pobiedziskach.  Huraganiści pewnie pokonali Pogoń 4:0 po bramkach Jakuba Różewicza, Wojtka Kłakulaka, Dawida Ciążyńskiego i Miłosza Michalskiego.

Natomiast ostatni mecz z Pogonią w Łobżenicy to 30 październik 2020 roku  i wysoka wygrana 3:0 po trafieniach Przemysława Halasza, Davida Paku-Tshela i Adama Niedzielskiego (skrót meczu dostępny tutaj).

Ogólny bilans w historii spotkań ligowych z Pogonią Łobżenica przed sobotnim meczem jest korzystny dla Huraganu: 7 wygranych (z tego 3 w Łobżenicy do zera), 2 remisy i 1 porażka. Huragan w dalekiej Łobżenicy jeszcze nie przegrał.

Należy zaznaczyć, że sponsorem wyjazdu drużyny seniorów do Łobżenicy będzie Cukiernia Grzeczka. Przypomnijmy, że najlepsza cukiernia w regionie wspiera zawsze swoimi wyrobami Huraganistów podczas meczów domowych i wyjazdowych! Dziękujemy naszemu wieloletniemu sponsorowi za dodatkowe wsparcie!

Zapraszamy do tekstowego śledzenia boiskowych wydarzeń na naszej stronie. W okienku gdzie widnieje informacja "Ostatnie mecze" (na głównej stronie) po rozpoczęciu meczu pojawi się informacja "Wynik na żywo". Po kliknięciu w komunikat lub wynik będzie można na żywo sprawdzać co dzieje się w trakcie meczu.

Spotkanie będzie można również obejrzeć na żywo na kanale youtube Liga TV(mw)

 powrót

Podobne Newsy