Sparingowy maraton na ostatniej prostej

Powoli dobiega końca saga meczów sparingowych przed rozpoczęciem rundy wiosennej sezonu 2019/20. W siódmej grze kontrolnej czerwono-czarni pokonali w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią GKS Dopiewo 2:0 (1:0). Przed wznowieniem rozgrywek Huraganiści rozegrają jeszcze co najmniej jedno spotkanie.

Zespół GKS rywalizuje podobnie jak Huragan w V lidze zajmując na półmetku drugie miejsce w ligowej tabeli. W trwającym nadal okresie przygotowawczym zespół z Dopiewa został jednak mocno odmłodzony i trudno liczyć, że drużyna trenera Marka Kamińskiego realnie włączy się do walki o IV ligę.

Wracając do meczu, cieszy powrót do gry Mateusza Siemińskiego po ponad 4-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Mecz sprzed dwóch dni z TPS i dzisiejszy był okazją do rozegrania większej ilości minut dla szerokiej kadry HP. Z Dopiewem zagrała grupa zawodników, których nie oglądaliśmy w czwartek.

Prowadzenie nasz zespół objął w 37 minucie po golu Adama Niedzielskiego. Wynik podwyższył w 50 minucie strzałem głową Mikołaj Witaszyk. Huraganiści, którzy przeważali, szczególnie w drugiej połowie powinni zdobyć jeszcze kilka bramek, ale zdecydowanie brakowało dokładności i tzw. ostatniego podania. W pierwszej części meczu m.in. w słupek trafił Igor Watras.

Kolejnym sparingowym przeciwnikiem będzie Przemysław Poznań (Klasa okręgowa, 1 m-ce). Mecz rozegrany zostanie w następną sobotę o godzinie 12:00 w Kiszkowie na naturalnej trawie. Niewykluczone również, że jeszcze w najbliższy czwartek Pobiedziszczanie rozegrają dodatkowy mecz.  Terminarz gier kontrolnych oraz szczegóły spotkań dostępne tutaj(gk)

Sparing: GKS Dopiewo - HURAGAN 0:2 (0:1)

• Sparing: GKS Dopiewo - HURAGAN 0:2 (0:1)