Turnieje, mecze, treningi - pracowity czas zawodników Akademii

Turnieje, mecze, treningi - pracowity czas zawodników Akademii

Zespoły Akademii Huraganu Pobiedziska z dużym impetem wchodzą w kluczowy moment przygotowań do zbliżającej się rundy. Po intensywnym rozpoczęciu roku, młodzi Huraganiści kontynuują swoją pracę, a towarzyszy im przy tym dobra zabawa połączona z uczestnictwem w wielu turniejach i grach kontrolnych.

Najbardziej aktywne w ostatnim miesiącu są nasze najmłodsze grupy. Zespół żaka prowadzony przez trenerów Roberta Raszewskiego i Przemysława Piechockiego uczestniczył w turnieju Piast Cup, a także rozegrał dwie gry kontrolne z rówieśnikami z Victorii Września i Piasta Kobylnica. Turnieje i sparingi rozgrywane są zgodnie z wytycznymi WZPN, podczas których zawodnicy mają za zadanie realizację założeń treningowych poprzez dobrą zabawę, nie skupiając się na wyniku meczu.

Orlicy trenera Macieja Olejniczaka również w ostatnim czasie trzykrotnie mierzyli swoje siły z innymi zespołami. Drużyna wzięła udział w turniejach w Śremie oraz Zaniemyślu, a także rozegrała grę kontrolną z drużyną Piasta Łubowo. Szczególnie dobrze zawodnicy spisali się podczas turnieju w Śremie, gdzie nie przegrali ani jednego meczu.

Młodzik pod wodzą trenera Andrzeja Rittera, do tej pory wziął udział w dwóch turniejach - Polonia Cup, zorganizowanym w Środzie oraz w turnieju zorganizowanym w Śremie. Drużyna ze Środy Wlkp. wróciła z pucharem za zajęcie pierwszego miejsca, natomiast w Śremie po zajęciu 3 miejsca w grupie, zakończyła turniej na dobrym, piątym miejscu. W minioną niedzielę zespół młodzików rozegrał również mecz kontrolny na boisku w Trzemesznie.

Drużyna trampkarzy trenera Marka Małka regularnie, od początku roku trenuje szlifując swoje umiejętności na zajęciach w hali w Pobiedziskach.

Juniorzy, trenerów Adama Stachowiaka i Krystiana Zielińskiego, przed którymi jeszcze ponad miesiąc przygotowań rozegrali kolejny sparing. Tym razem z Vitcovią Witkowo. Było to udane spotkanie i po dobrym meczu pokonali zawodników z Witkowa 5:2. W najbliższy weekend zaplanowane zostały dwa mecze kontrolne z Pogonią Mogilno i Piastem Łubowo.

Dwa spotkania mają za sobą podopieczni trenera Roberta Raszewskiego. Rezerwy zremisowały z A-klasowym Piastem Łubowo 2:2, a bramki dla naszego zespołu zdobyli Sergiusz Kaźmierczak oraz Mikołaj Pluciński. W drugim pojedynku również z A-klasowcem WKS Owieczki Huraganiści wygrali 4:3 po golach Maksa Janowskiego (2) i trafieniach Jakuba Treumanna oraz Filipa Wajszczaka.

Śledźcie poczynania naszej młodzieży na bieżąco! Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (ts/gk)

 powrót

Podobne Newsy