Osiem tygodni rzetelnej pracy

Osiem tygodni rzetelnej pracy

11 stycznia br. roku do zajęć wrócili piłkarze seniorów Huraganu. 6 marca po dokładnie dwóch miesiącach treningów czerwono-czarni wznowią ligową rywalizację. Można śmiało uznać, że okres ten został wykorzystany w pełni.

Czy i jak przełoży się to na zbliżającą się rundę wiosenną? O tym przekonamy się w połowie czerwca!

Nie był to łatwy czas, nie tylko ze względu na okres trudnych treningów, ale również na panującą w kraju aurę. Huraganiści poza kilkoma jednostkami w hali w Kiszkowie, trenowali na orliku w Pobiedziskach oraz na pełnowymiarowym boisku w Poznaniu. Zaliczyli również 5 dniowy obóz w Słubicach.

W trakcie ośmiu tygodni pracy trenerzy Paweł Kutynia i Jacek Przybylski przeprowadzili 35 (!) jednostek treningowych, na których z pewnością cieszyć powinna ogólna frekwencja. Pobiedziszczanie dodatkowo rozegrali 7 meczów towarzyskich na pełnowymiarowych boiskach ze sztuczną trawą. Wygrali cztery - kolejno 3:2, 6:1, 3:0, 2:1, jeden zremisowali 1:1 i jeden przegrali 2:5

Praktycznie od początku z zespołem trenowali nowi zawodnicy prezentowani na naszej stronie we wcześniejszych „newsach” – Waldemar Tyliński, Maciej Jakubek oraz włączony do kadry seniorów z zespołu rezerw Maksymilian Janowski.

Martwią wyłącznie problemy Adama Niedzielskiego, który ze względu na kwestie zdrowotne nie wznowił jeszcze treningów. Warto również podkreślić, że w tzw. "treningu z piłką" jest już Daniel Brylewski, który jesienią przeszedł operację zerwanych więzadeł w kolanie.

Co przyniesie runda rewanżowa? Tego nie wiemy, bo piłka nożna, szczególnie na tym poziomie rządzi się swoimi prawami. Liczymy jednak, że tzw. „pewniakiem” w tej 17-sto kolejkowej historii będzie determinacja, walka i zespołowość, bo to jest kluczem do sukcesu na każdym piłkarskim poziomie! GoHP! (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Seniorski raport zdrowotny
  16 lutego 2024 r.
  Seniorski raport zdrowotny

  Cztery tygodnie treningów za, cztery przed. Huraganiści są na półmetku przygotowań. Zaglądamy do "szatni" aby poinformować jak wygląda sytuacja zdrowotna naszej drużyny.

  więcej 
 • Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing
  2 lutego 2024 r.
  Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing

  Dwa tygodnie okresu przygotowawczego mają za sobą piłkarze pierwszej drużyny naszego klubu. Huraganiści zaliczyli w tym czasie sześć intensywnych jednostek treningowych.

  więcej 
 • Seniorzy wrócili do treningów
  22 stycznia 2024 r.
  Seniorzy wrócili do treningów

  W poniedziałek 22 stycznia na pierwszym treningu zimowego okresu przygotowawczego spotkali się seniorzy naszego klubu. Zajęcia poprzedziło spotkanie organizacyjne na którym trener Damian Ludwiczak przedstawił plan działań na najbliższe osiem tygodni pracy.

  więcej