Zacięty, zwycięski pojedynek młodzików!

Zacięty, zwycięski pojedynek młodzików!

Początek nowego tygodnia to tradycyjne podsumowanie występów zawodników reprezentujących Akademię Huraganu Pobiedziska.

W tej kolejce pauzowała drużyna orlika. Poniżej raport z ostatniego weekendu.

Sportowe zmagania odbywały się każdego dnia mijającego weekendu, a zapoczątkował je w piątkowe popołudnie zespół młodzika. Mecz rozgrywany w Pobiedziskach był spotkaniem, w którym wicelider podejmował lidera. Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana.

Ostatecznie potyczka zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 5:4, a łupem bramkowym podzielili się: Wiktor Piechocki, Dominik Kuźniarek, Jan Maciejewski, Paweł Waliszka i Stanisław Sośniesz.

Sobota była kolejnym dniem piłkarskich zmagań na stadionie przy Kiszkowskiej 7. Tego dnia swój pojedynek rozgrywał zespół juniora, który podejmował SP Gol z Środy Wielkopolskiej. Rywalizacja obu drużyn nie była porywającym widowiskiem. Dojrzalsza gra i lepsza skuteczność zapewniły zwycięstwo 3:1 (2:1) drużynie gości. Honorowe trafienie dla HP zaliczył Dominik Pawlak.

Na zakończenie weekendu w niedzielne przedpołudnie na wyjazdowe rozgrywki udały się zespoły trampkarza i żaka. Trampkarze zaliczyli wyjazdowy mecz z drużyną MKS Trzemeszno. Spotkanie nie układało się po myśli naszych zawodników, którzy dwukrotnie musieli gonić wynik.

Prawdziwą siłę charakteru zespół pokazał w ostatniej akcji meczu zdobywając bramkę na 3:2 (0:1). Strzelcami bramek w spotkaniu byli: Oliwier Uramowski oraz Borys Budzyński (2).

Z kolei najmłodszy zespół Akademii udał się do Gniezna na bezwynikowy turniej pod patronatem Wielkopolskiego ZPN. Celem rozgrywania turniejów w tej formule jest popularyzacja piłki nożnej, a także zwiększenie liczby dzieci uprawiających tę dyscyplinę.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na facebooku i w zakładce Akademia na naszej stronie. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! (lg)

 powrót

Podobne Newsy

 • Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii
  21 maja 2024 r.
  Podsumowanie 6. kolejki ligowej Akademii

  W miniony weekend odbyła się 6. już kolejka ligowa rundy wiosennej wśród zespołów młodzieżowych Huraganu Pobiedziska.
  Tym samym rozpoczęły się mecze rewanżowe, co zwiastuje, że rozgrywki ligowe zmierzają ku rozstrzygającej fazie!

  więcej 
 • Ligowe zmagania Akademii
  14 maja 2024 r.
  Ligowe zmagania Akademii

  W minioną niedzielę zakończyły się zmagania zespołów młodzieżowych Akademii Huraganu Pobiedziska, w ramach 5. kolejki ligowej rundy wiosennej sezonu 2023/2024. W ten weekend w rozgrywkach brały udział wszystkie zespoły młodzieżowe, z wyłączeniem zespołu Orlika.

  więcej 
 • Podsumowanie długiego weekendu Akademii
  9 maja 2024 r.
  Podsumowanie długiego weekendu Akademii

  Dopiero wczoraj zakończyła się 4. kolejka ligowa rundy wiosennej sezonu 2023/2024 w wykonaniu zespołów Akademii Huraganu Pobiedziska. Z uwagi na weekend majowy kolejka była rozciągnięta od 30 kwietnia aż do 8 maja.

  więcej