Zapowiedź - niedziela, 15:00, HURAGAN - Lechita Kłecko

Zapowiedź - niedziela, 15:00, HURAGAN - Lechita Kłecko

Druga ligowa kolejka przyniesie nam pojedynek z zespołem z pobliskiego Kłecka. Zespół Lechity awansował do V ligi z drugiego miejsca w klasie okręgowej bez rozgrywania baraży, zgodnie z decyzjami WZPN. Pierwotnie mecz rozegrany miał być w Kłecku, ale ze względu na prace przy murawie na obiekcie rywala spotkanie przeniesione zostało do Pobiedzisk.

Rywale w pierwszej ligowej kolejce ulegli na wyjeździe Pogoni Łobżenica 4:1, strzelając honorowego gola w końcowych minutach spotkania. Huraganiści z kolei wygrali na własnym terenie z Leśnikiem Margonin 1:0.

Czerwono-czarni w historii z Lechitą u siebie w lidze grali 12 razy notując 6 zwycięstw, 4 remisy i 2 porażki (bramki 27-12). Pierwszy mecz w sezonie 61/62 w ówczesnej C-klasie Pobiedziszczanie wygrali walkowerem. Ostatni raz z kolei drużyny spotkały się w sezonie 12/13 w ostatniej kolejce klasy okręgowej. Huragan przypieczętował wtedy awans na boiska IV-ligi wygrywając z Lechitą 5:0 po bramkach Bartosza Żołądkiewicza, Adam Napieralskiego, Patryków Cieśli i Cegielskiego oraz bramce z rzutu karnego ówczesnego golkipera HP Marcina Kamińskiego.

W przerwie meczu dla posiadaczy biletów i karnetów tradycyjnie zostaną wylosowane nagrody. Więcej informacji o meczu w wydarzeniu na klubowym profilu na facebookNiedziela, godzina 15:00 – zapraszamy!

Niedzielne zawody, które rozpoczną się o godzinie 15:00 na stadionie w Pobiedziskach poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego z Piły. Głównym będzie Łukasz Karpiński, a pomagać mu będą Jakub Namerła oraz Daniel Gajewski.

W związku z obecną sytuacją związaną z COVID zwracamy się z prośbą o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa. Zgodnie z obowiązującymi rozporządzeniami prosimy również o zachowanie dystansu na trybunach, podczas wchodzenia i wychodzenia ze stadionu. Przy wejściu na stadion będzie dostępny płyn dezynfekujący.  (gk)

 powrót

Podobne Newsy