Zapowiedź - sobota, 14:00, HURAGAN - Lechia Kostrzyn

Zapowiedź - sobota, 14:00, HURAGAN - Lechia Kostrzyn

Huraganiści po dokładnie 161. dniach (5 miesięcy i 10 dni) wracają z ligowym pojedynkiem na stadion przy Kiszkowskiej.

W najbliższą sobotę o godzinie 14. czerwono-czarni zmierzą się w lokalnych derbach z Lechią Kostrzyn. Niestety nadal meczu z wysokości trybun nie będą mogli obejrzeć kibice.

Jesienią w Kostrzynie Pobiedziszczanie wygrali 2:0 (2:0) (newsfotorelacjaHuraganTV). Warto zwrócić jednak uwagę na fakt, że Lechia w tym sezonie zdecydowanie lepiej gra na wyjazdach.

16 z 26 punktów nasi sobotni rywale zdobyli na boisku rywala (5 zwycięstw, 1 remis  i tylko 2 porażki), a 12 punktów padło ich łupem w ostatnich pięciu meczach (4 zwycięstwa). Wygrali na wyjeździe m.in. z Notecią Czarnków (3:2), Pogonią Łobżenica (1:0) czy Błękitnymi Wronki (1:0). Obecnie piłkarze z Kostrzyna zajmują 12 miejsce w ligowej tabeli.

Co ciekawe ze względu na "covidowe zawirowania" w Pobiedziskach w meczu o ligowe punkty obie ekipy zmierzy się ostatni raz w październiku 2018 roku. Wówczas Huragan przegrał niespodziewanie, ale zasłużenie 2:3 (0:1). Zachęcamy do obejrzenia skrótu z tego meczu na kanale HuraganTV (tutaj).

Sobotnie zawody, które rozpoczną się o godzinie 14:00 na Stadionie Miejskim w Pobiedziskach poprowadzi trójka sędziów z Kolegium Sędziowskiego z Poznania. Głównym będzie Adrian Olejniczak, a pomagać mu będą Adrian Skorczak, Mariusz Konieczny oraz Rafał Kozioł, który pełnił będzie funkcję sędziego technicznego.

Przypominamy, że w związku z sytuacją w kraju mecz rozegrany zostanie bez udziału publiczności. Wynik meczu oprócz transmisji na żywo na kanale na facebook śledzić będzie można na oficjalnym koncie klubu na Twitter (LINK). (gk)

 powrót

Podobne Newsy