Porywiste przygotowania do sezonu w wykonaniu drużyn młodzieżowych Huraganu

Porywiste przygotowania do sezonu w wykonaniu drużyn młodzieżowych Huraganu

Drużyny młodzieżowe intensywnie pracują nad przygotowaniami do rundy wiosennej, która rozpoczyna się już za nieco ponad miesiąc. Do tej pory nasze drużyny mocno zaznaczają swoją obecność podczas licznych turniejów bądź sparingów, prezentując dobrą grę oraz wysokie lokaty końcowe.

Najstarsza z drużyn młodzieżowych - junior A1, prowadzony przez trenera Roberta Raszewskiego wznowił przygotowania do rundy wiosennej w połowie stycznia. Do tej pory zespół rozegrał dwie gry kontrolne, w obu odnosząc cenne zwycięstwa. Pierwsze ze spotkań odbyło się z seniorskim zespołem Piast Łubowo (A-klasa) i zakończyło się wygraną Huraganistów 6:3. Druga gra kontrolna, również pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość - po dobrym meczu pokonaliśmy MKS Przemysław Poznań 2:1.

Trampkarze prowadzeni przez trenera Adama Stachowiaka mają za sobą okres intensywnych przygotowań i pracy nad indywidualnymi oraz grupowymi działaniami. Jest to główny cel do pracy w pierwszym okresie przygotowań do nowej rundy, po czym zawodników czekają gry kontrolne, by w formie rywalizacji z innym przeciwnikiem ocenić poziom trenowanych wcześniej umiejętności. Dużym urozmaiceniem w okresie ciężkiej pracy, było wspólne wyjście zespołu na basen oraz na kręgle.

Zespół młodzika, któremu dowodzi trener Andrzej Ritter bardzo udanie rozpoczął 2020 rok, zajmując trzecie miejsce w Środzie Wielkopolskiej podczas turnieju Polonia Cup, który został rozegrany w połowie stycznia. Jeszcze przed feriami, drużyna młodzika rozegrała grę kontrolną z zespołem Szkoły Futbolu Gniezno. Był to dobry sprawdzian, pozwalający ocenić silne i mocne strony poszczególnych zawodników oraz dający cenne wskazówki do dalszej pracy na okres przed rozpoczęciem rundy wiosennej.

Drużyna orlika, której trenerem jest Maciej Olejniczak, zanotowała najbardziej imponujący okres przygotowawczy ze wszystkich naszych zespołów. Orlicy bardzo dobrze zaprezentowali się w Środzie Wielkopolskiej, gdzie w turnieju Polonia Cup dla rocznika 2011 i młodszych zajęli drugie miejsce. Sukces ten powtórzyli w ubiegły weekend, gdzie podczas turnieju Patria Cup w Buku, także zajęli drugie miejsce, a dodatkowo nasz zawodnik - Bartek Marciniak otrzymał indywidualne wyróżnienie za postawę w całym turnieju. Dzień wcześniej również dobrze spisali się rok starsi koledzy i koleżanki zajmując miejsce 5, a zawodnikiem turnieju został Ksawery Ochowiak.

Najmłodsi Huraganiści, pod wodzą trenera Roberta Raszewskiego imponują dobrym zdrowiem, oraz zaangażowaniem na zajęciach. Pomimo trudnego okresu chorobowego, silna dwudziestoosobowa grupa żaków dzielnie uczestniczy we wszystkich zajęciach. Celem okresu przed turniejami organizowanymi przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej jest dalsza praca nad działaniami indywidualnymi w formie gier i zabaw, a także budowanie pozytywnej atmosfery, budującej cały zespół.

Grupa Wronczyn, której trenerem pod koniec ubiegłego roku został, prowadzący również zespół orlika - Maciej Olejniczak, również bardzo mocno przygotowuje się do nadchodzącej wiosny. Zawodnicy trenują dwa razy w tygodniu, a dobra frekwencja pozwala liczyć na to, że cenne wskazówki trenera zaprocentują już w najbliższym czasie podczas spotkań na boisku.

Więcej ciekawych informacji dotyczących codziennego funkcjonowania Akademii Huraganu Pobiedziska, zdjęcia, relacje i ciekawostki znaleźć można na dedykowanym grupom młodzieżowym profilu na Facebooku. Zapraszamy do odwiedzin i polubienia! Przypominamy również, że jeśli szukasz namiarów na trenera lub kierownika danej grupy, zajrzyj w zakładkę Klub -> Trenerzy/kierownicy lub Kontakt

Warto zaznaczyć, że prowadzony jest nabór dodatkowy do zespołu juniorów oraz trampkarzy. Więcej informacji w zakładce Akademia -> Nabór lub bezpośrednio u trenerów poszczególnych grup. Zachęcamy do kontaktu! (ts)

 powrót

Podobne Newsy