Wygrana w Gostyniu z miejscową Kanią

Na piąty sparing okresu przygotowawczego piłkarze Huraganu udali się do Gostynia, gdzie wygrali z miejscową Kanią 3:0, do przerwy prowadząc 1:0. Rywale również występują w V lidze, zajmując na półmetku ligowych zmagań trzecie miejsce, ze startą dwóch punktów do Krobianki Krobia.

Na sztucznym boisku w Gostyniu spotkały się dwa zespoły nie bojące się grać piłką i konstruować akcji od własnej bramki przez co dłuższymi momentami mogliśmy oglądać całkiem ciekawy pojedynek. Huraganiści wygrali zasłużenie stwarzając sobie poza bramkami jeszcze kilka dobrych okazji do zdobycia gola.

Pierwsi bramce nowego bramkarza Huraganu zagrozili rywale uderzeniem zza pola karnego, ale ten popisał się piękną paradą wybijając piłkę na rzut rożny. W odpowiedzi Pobiedziszczanie kilkukrotnie niepokoili bramkę golkipera Kani m.in. trafieniem w słupek Marcina Pająka.

Na prowadzenie nasz zespół w 16 minucie pewnym trafieniem z 11 metrów wyprowadził Adam Niedzielski, który pod nieobecność kapitana Patryka Jóźwiaka podszedł do rzutu karnego podyktowanego za zagranie piłki ręką. W drugiej części dwa trafienia dołożył wprowadzony Marcin Jesionkowski, który dwukrotnie wykorzystał akcje sam na sam z bramkarzem rywali.

Gospodarze mogli zdobyć gola honorowego, ale walczący do końca Huraganiści nie pozwolili na stratę chociażby jednej bramki. W kadrze na mecz trenerzy Kutynia i Przybylski mieli 18 zawodników w tym dwójkę nowych, "świeżo upieczonych" Huraganistów, którzy już na pewno wiosną zagrają w czerwono-czarnych barwach. Zabrakło kontuzjowanych Chachuły, Jóźwiaka, Siemińskiego oraz Jędrzejczaka, Bienerta, Putry, Maciejewskiego oraz Miczyńskiego.

Kolejnym rywalem będzie TPS Winogrady Poznań (IV liga). Mecze rozegrany zostanie w najbliższy czwartek o godzinie 18:30 w Poznaniu przy ulicy Zagajnikowej. Terminarz gier kontrolnych oraz szczegóły spotkań dostępny tutaj(gk)

Sparing: Kania Gostyń - HURAGAN 0:3 (0:1)

• Sparing: Kania Gostyń - HURAGAN 0:3 (0:1)