Statystyczne, drużynowe podsumowanie jesieni w wykonaniu seniorów

Można śmiało stwierdzić, że piłkarski rok już za nami. Czas podsumowań, analizy i przemyśleń w każdej z czerwono-czarnych drużyn. Poniżej kilka statystycznych faktów i ciekawostek dotyczących pierwszej drużyny Huraganu Pobiedziska!

Zespół seniorów w 2020 roku w aspekcie rozgrywek ligowych ma za sobą wyłącznie minioną jesień. Wiemy doskonale, że piłkarskiej wiosny (poza sparingami) w kończącym się roku po prostu nie było. W związku z pandemią runda rewanżowa poprzedniego sezonu została odwołana.

Czerwono-czarni mają za sobą zatem 17 meczów mistrzowskich, 4 pucharowe oraz razem ze spotkaniami towarzyskim z początku roku - 16 sparingów (8 wiosną, 8 latem). Łącznie daje to 37 pojedynków (56 godzin ciągłego „meczowego” grania).

W 21. meczach „o stawkę” (liga + puchar, wszystkie jesienią) Huraganiści wygrali 15 razy, 3 zremisowali i 3 razy przegrali. W tych spotkaniach padły łącznie 62 bramki (45-17 ).

Choć wiemy, że w meczach towarzyskich nie wynik jest najważniejszy to jednak też uwzględniliśmy je w zestawieniu. 10 wygranych, 5 remisów i porażka przy bilansie bramkowym 54-20.

Tym samym w 37. rozegranych spotkaniach w 2020 roku, Pobiedziszczanie wygrali 25 razy, 8 zremisowali i 4 przegrali. Padło łącznie 136 goli – 99 strzelonych i 37 straconych.

Skupiając się już wyłącznie na rozgrywkach ligowych z rundy jesiennej, najwyższym zwycięstwem, jednocześnie najczęstszym wynikiem w meczu Huraganu było 3:0 (Sparta Złotów, Orkan Śmiłowo, Sparta Oborniki, Pogoń Łobżenica). Porażki w lidze były tylko dwie, obie jednobramkowe, czyli 1:2 z Concordią M. Goślina i 0:1 Polonią Chodzież.

Pobiedziszczanie mają najmniej straconych bramek spośród wszystkich 17. drużyn w lidze – 11. Jeśli chodzi o bramki strzelone nasz "team" zajmuje miejsce piąte. Warto również zaznaczyć, że Huraganiści mają na swoim koncie najwięcej wygranych i najmniej porażek.

20 z pośród 35. strzelonych bramek przez HP padło w drugiej części meczu, 15 zaś w pierwszej. Jeśli chodzi z kolei o bramki stracone – 5 w pierwszych 45' minutach, 6 w drugich.

32% goli (11), które znalazły drogę do bramki rywali padło między 75’, a 90’ minutą. Co ciekawe tylko jedną bramkę Huraganiści zdobyli między 15’, a 30’ minutą (w meczu ze Spartą Złotów).

Z kolei 46% straconych, czyli blisko połowa (5) wpadła do naszej bramki w ostatnim kwadransie meczów. Ani razu piłki z siatki nasz bramkarz nie musiał wyciągać między 45’-60’.

Najdłuższą i najciekawszą serią naszej drużyny było 5 pierwszych ligowych wygranych spotkań. Dość niespodziewana wrześniowa przegrana z Concordią przerwała serie 8 ligowych wygranych z rzędu, uwzględniając poprzedni sezon.

Kadra, tabela, wyniki, szczegóły meczowe oraz statystyki zawodników dostępne w zakładce Seniorzy. (gk)