Statystyczne, drużynowe podsumowanie jesieni w wykonaniu seniorów

Statystyczne, drużynowe podsumowanie jesieni w wykonaniu seniorów

Można śmiało stwierdzić, że piłkarski rok już za nami. Czas podsumowań, analizy i przemyśleń w każdej z czerwono-czarnych drużyn. Poniżej kilka statystycznych faktów i ciekawostek dotyczących pierwszej drużyny Huraganu Pobiedziska!

Zespół seniorów w 2020 roku w aspekcie rozgrywek ligowych ma za sobą wyłącznie minioną jesień. Wiemy doskonale, że piłkarskiej wiosny (poza sparingami) w kończącym się roku po prostu nie było. W związku z pandemią runda rewanżowa poprzedniego sezonu została odwołana.

Czerwono-czarni mają za sobą zatem 17 meczów mistrzowskich, 4 pucharowe oraz razem ze spotkaniami towarzyskim z początku roku - 16 sparingów (8 wiosną, 8 latem). Łącznie daje to 37 pojedynków (56 godzin ciągłego „meczowego” grania).

W 21. meczach „o stawkę” (liga + puchar, wszystkie jesienią) Huraganiści wygrali 15 razy, 3 zremisowali i 3 razy przegrali. W tych spotkaniach padły łącznie 62 bramki (45-17 ).

Choć wiemy, że w meczach towarzyskich nie wynik jest najważniejszy to jednak też uwzględniliśmy je w zestawieniu. 10 wygranych, 5 remisów i porażka przy bilansie bramkowym 54-20.

Tym samym w 37. rozegranych spotkaniach w 2020 roku, Pobiedziszczanie wygrali 25 razy, 8 zremisowali i 4 przegrali. Padło łącznie 136 goli – 99 strzelonych i 37 straconych.

Skupiając się już wyłącznie na rozgrywkach ligowych z rundy jesiennej, najwyższym zwycięstwem, jednocześnie najczęstszym wynikiem w meczu Huraganu było 3:0 (Sparta Złotów, Orkan Śmiłowo, Sparta Oborniki, Pogoń Łobżenica). Porażki w lidze były tylko dwie, obie jednobramkowe, czyli 1:2 z Concordią M. Goślina i 0:1 Polonią Chodzież.

Pobiedziszczanie mają najmniej straconych bramek spośród wszystkich 17. drużyn w lidze – 11. Jeśli chodzi o bramki strzelone nasz "team" zajmuje miejsce piąte. Warto również zaznaczyć, że Huraganiści mają na swoim koncie najwięcej wygranych i najmniej porażek.

20 z pośród 35. strzelonych bramek przez HP padło w drugiej części meczu, 15 zaś w pierwszej. Jeśli chodzi z kolei o bramki stracone – 5 w pierwszych 45' minutach, 6 w drugich.

32% goli (11), które znalazły drogę do bramki rywali padło między 75’, a 90’ minutą. Co ciekawe tylko jedną bramkę Huraganiści zdobyli między 15’, a 30’ minutą (w meczu ze Spartą Złotów).    

Z kolei 46% straconych, czyli blisko połowa (5) wpadła do naszej bramki w ostatnim kwadransie meczów. Ani razu piłki z siatki nasz bramkarz nie musiał wyciągać między 45’-60’.

Najdłuższą i najciekawszą serią naszej drużyny było 5 pierwszych ligowych wygranych spotkań. Dość niespodziewana wrześniowa przegrana z Concordią przerwała serie 8 ligowych wygranych z rzędu, uwzględniając poprzedni sezon.

Kadra, tabela, wyniki, szczegóły meczowe oraz statystyki zawodników dostępne w zakładce Seniorzy. (gk)

 powrót

Podobne Newsy

 • Seniorski raport zdrowotny
  16 lutego 2024 r.
  Seniorski raport zdrowotny

  Cztery tygodnie treningów za, cztery przed. Huraganiści są na półmetku przygotowań. Zaglądamy do "szatni" aby poinformować jak wygląda sytuacja zdrowotna naszej drużyny.

  więcej 
 • Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing
  2 lutego 2024 r.
  Dramat "Bryla"... Po dwóch tygodniach treningów czas na sparing

  Dwa tygodnie okresu przygotowawczego mają za sobą piłkarze pierwszej drużyny naszego klubu. Huraganiści zaliczyli w tym czasie sześć intensywnych jednostek treningowych.

  więcej 
 • Seniorzy wrócili do treningów
  22 stycznia 2024 r.
  Seniorzy wrócili do treningów

  W poniedziałek 22 stycznia na pierwszym treningu zimowego okresu przygotowawczego spotkali się seniorzy naszego klubu. Zajęcia poprzedziło spotkanie organizacyjne na którym trener Damian Ludwiczak przedstawił plan działań na najbliższe osiem tygodni pracy.

  więcej